عامل جدید سئو: سرعت سایت در موبایل

گوگل به طور رسمی اعلام کرد که سرعت نمایش سایت در موبایل را به عنوان یکی از عامل‌های اثرگذار در سئو سایت محاسبه خواهد کرد.

پیش از این تنها سرعت سایت در مرورگرهای رومیزی یکی از عوامل سئو به شمار می‌رفت. ایجاد تغییر جدید به این معنی است که سایت‌های کند می‌توانند یک نمره منفی در سئو خود دریافت کنند.

 

تحقیقات نشان می‌دهند که سرعت سایت‌ها یکی از عواملی است که کاربران را در انتخاب یا عدم انتخاب یک سایت برای مشاهده به آن توجه می‌کنند. گوگل نیز در تلاش است تا بهترین سایت‌ها را که بیشترین رضایت را برای کاربران به همراه می‌آورند در فهرست نتایج خود نمایش دهد.

برای اینکه سئو سایت شما در اثر این تغییر جدید آسیب نبیند لازم است تا مطمئن شوید سایت شما هم در مرورگرهای رومیزی و هم در مرورگرهای موبایل با سرعت آهسته بارگزاری نمی‌شود.

برخی عوامل که ممکن است باعث کندشدن سایت شما شوند عبارتند از:

 • حجم زیاد کدهای html
  تعداد زیادی فایل‌های جانبی شامل css و js و تصاویر
  حجم زیاد فایل‌های جانبی
  کند بودن سرعت سرور
  عدم فشرده‌سازی کدها پیش از ارسال به مرورگر
  عدم مرتب‌سازی بهینه فایل‌های جانبی
15

من ابوالفضل طالبی، فارغ التحصیل مهندسی برق قدرت هستم. علاقه زیادی به رشته برق و کامپیوتر دارم. هر وقت که زمان آزاد داشته باشم تو این حوزه ها مطالعه می کنم و توانمندی خودم رو افزایش میدم. به خاطر همین، تونستم در زمینه های پژوهشی، فنی، برنامه نویسی تحت ویندوز، وِب، اندروید، میکروکنترلر، شبیه سازی با نرم افزارهای Matlab، Ansys Maxwell و پروتئوس پیشرفت زیادی داشته باشم. امیدوارم که این وب سایت ( #گیل_پروژه ) بستر مناسبی باشه تا بتونم در بضاعت خودم به همه شما دوستان کمک کنم تا شما هم رشد علمی چشمگیری رو تجربه کنین.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان