سیستم جدید روشنایی

 

این پایه جدید که توسط شرکت Eolgreen واقع در اسپانیا طراحی شده یک سیستم ترکیبی می باشد که سیستم بادی و خورشیدی را در کنار یکدیگر برای تولید برق مورد نیاز این پایه ها استفاده کرده، لامپ این پایه ها از نوع LED می باشد و توان مصرفی پایینی دارند. ارتفاع این پایه ها ۱۰ متر می باشد و جنس پره های توربین به کار گرفته شده در این پایه ها کامپوزیت بوده و برای تولید برق نیاز به سرعت باد حداقل ۱.۷ متر بر ثانیه (۵.۶ ft) دارد و حداکثر توان خروجی با سرعت توربین بین ۱۰ تا ۲۰۰ دور در دقیقه (RPM) در حدود ۴۰۰ وات می باشد.

در نسل بعدی توربین این پایه ها, برای سرعت ۱۰ تا ۶۰ دور بر دقیقه طراحی خواهند شد که حداکثر توان تولیدی توربین آن با این اوصاف ۱۰۰ وات خواهد شد. بخش پانل های خورشیدی این پایه های روشنایی ۱۰۰ وات بوده و شار نوری چراغ های LED از نوع فیلیپس بین ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ لومن می باشد. برای ذخیره سازی انرژی در این پایه ها از یک باتری لیتیوم فسفات آهن استفاده شده است که می تواند انرژی مصرفی چراغ را به مدت سه ساعت و نیم در خود ذخیره کند. همچنین این چراغ ها می توانند به صورت off-grid نصب گردند و در گروه های ۹۹ تایی از طریق باند UHF در هر ۳۰ دقیقه اطلاعات را به سامانه راهبری ارسال نمایند تا اپراتورهای فنی مشکلات پدید آمده در چراغ ها را برطرف نمایند.

15

من ابوالفضل طالبی، فارغ التحصیل مهندسی برق قدرت هستم. علاقه زیادی به رشته برق و کامپیوتر دارم. هر وقت که زمان آزاد داشته باشم تو این حوزه ها مطالعه می کنم و توانمندی خودم رو افزایش میدم. به خاطر همین، تونستم در زمینه های پژوهشی، فنی، برنامه نویسی تحت ویندوز، وِب، اندروید، میکروکنترلر، شبیه سازی با نرم افزارهای Matlab، Ansys Maxwell و پروتئوس پیشرفت زیادی داشته باشم. امیدوارم که این وب سایت ( #گیل_پروژه ) بستر مناسبی باشه تا بتونم در بضاعت خودم به همه شما دوستان کمک کنم تا شما هم رشد علمی چشمگیری رو تجربه کنین.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان